Online Ön Randevu

Aşağıdaki formu doldurarak online ön randevu alabilirsiniz.

RANDEVU
AL

Ghizlane Blog | Çocuklar ve Gençler İçin Invisalign | Görünmeyen Şeffaf Diş Teli
5 Kasım 2019 , Salı
Çocuklar ve Gençler İçin Invisalign | Görünmeyen Şeffaf Diş Teli

Bu yazı Eskişehir Ortodontist Ghizlane Genç tarafından hasta bilgilendirme amaçlı olarak paylaşılmıştır. Yetişkinler için olan şeffaf diş teli tedavisinin çocuklar ve gençler için olan boyutunu ele almaktadır.

 

Çünkü Hareket Etmek İçin Tasarlandılar

Şeffaf Invisalign alignerları artık genç çocuğunuzun gülümsemesini daha az acıyla ve daha yüksek hassasiyetle ve haftalık aligner değişimine uygun olmaları halinde 6 ay kadar kısa bir sürede şekillendirebilir. Böylelikle yaşamlarında küçük bir aksamayla geleceği heyecanla bekleyebilirler. 

 

Kimsenin Bilmesi Gerekmiyor

Invisalign alignerlar, neredeyse görünmez olan yumuşak, şeffaf bir plastikten yapılmıştır. İnsanlar genç çocuğunuzun bunları kullandığını muhtemelen bilmeyeceklerdir bile. Böylelikle her gün gülümsemelerini göstermenin güvenini yaşayabilecekler.

kimsenin bilmesi gerekmiyor 

 

Özgürce Yiyin

Muhtemelen genç çocuğunuzun sakız çiğnemesine ve tüm elma ve hatta patlamış mısır gibi bir takım yemekleri yemesine izin verilmeyen, braket kullanan arkadaşları vardır. Invisalign alignerlar tamamen çıkarılabilirdir, bu da en sevdikleri yemekleri her istediklerinde yemelerine ve günde tavsiye edilen 22 saat boyunca alignerlarını kullanmaya devam etmelerine olanak sağlar. Ayrıca, ağız hijyenlerini korumak için her zamanki gibi dişlerini fırçalamaya ve diş ipiyle temizlemeye devam edebilirler.

özgürce ye

 

Daha Düz Dişler Daha Sağlıklı Gülüşler

Daha düz dişler bir gence daha güvenli bir gülüş vereceğinden ve diş çürümesine ve diş eti hastalığına karşı daha az hassas olmasını sağlayacağından, Invisalign tedavisinin genç çocuğunuzun öz güveni ve genel diş sağlığı üzerinde de olumlu bir etkisi olabilir. 

daha duz disler

 

Eğlence Asla Durmamalı

İster spor yapsınlar, isterse müzik aleti çalsınlar, çıkarılabilir şeffaf alignerları sayesinde gençler istedikleri her şeyin keyfine varabilirler. Ağzınıza bir top darbesi alabileceğinizi veya trompette bir nota basmaya çalışırken dudağınızı kesebileceğiniz bilerek performans göstermek zordur. Invisalign alignerlar gençlerin gerçekten önemli olana, yani kendileri olmaya odaklanmaya yardımcı olur.

eglence durmasın

 

Onları İleri Taşımak için Tasarlandı

Şeffaf Invisalign alignerlar kullanıcının ağzına göre özel tasarlanır. Alignerlar neredeyse görünmezdir, dişlerin üzerine rahatça oturur ve diş hareketinin kontrolünü iyileştirdiği klinik olarak kanıtlanmıştır. Her bir aligner dişleri hafifçe kaydırır, hareket ettirir ve hatta gerektiğinde döndürür.

ileri tasima

 

Onlar Dursa Bile Hareket Eder

Invisalign Sistemi işini sessizce yaptığından, hayat normal seyrinde devam edebilir. Alignerlar tavsiye edilen günlük 22 saat boyunca çok az bir kesintiyle rahatça takılabilir; yani onlar durduğunda bile dişleri hareket edecektir.

hareket eder

 

Gülümsemenin Şekillendiğini Görün

Çıkarılabilir, neredeyse görünmeyen ve insanların hemen hemen hiç fark etmeyeceği şeffaf alignerlarla Invisalign Teen tedavileri boyunca gülmeye devam etmelerini sağlayabilir. Dişleri azar azar hareket ederken, gülümsemelerinin nasıl değiştiğini görebileceksiniz. Braketlerde olduğu gibi, tedavinin sonunu beklemenize gerek yok.

sekillenme

 

Her Türlü Gülümseme İçin Tasarlandı

Invisalign tedavisinin etkinliği klinik olarak kanıtlanmıştır. Deneyimli bir Invisalign Sağlayıcısının ellerinde hafif ila karmaşık diz düzleştirme sorunlarının tedavisi için kullanılabilir.

 

Açık Kapanış

Açık kapanış, kötü veya ağrılı çiğnemeye ve hatta konuşma bozukluklarına neden olabilir. Temporomandibular eklem bozukluğu (TMJD) gibi daha büyük sorunlara da yol açabilir.

acik

 

Çapraz Kapanış

Çapraz kapanış, bir veya daha fazla üst dişin alt dişlerin iç kısmına kapanmasına neden olur. Bu dişin aşınmasına, diş eti hastalığına ve kemik kaybına neden olabilir.

capraz

 

 

Aralıklı Diş

Boşluk sorunları ve dişlerin arasındaki boşluk diş eti sorunlarına (dişlerin koruması olmadığı için), periodontal ceplere ve yüksek periodontal hastalık riskine neden olabilir.

aralıklı

 

Aşırı Derecede Çapraşık

Aşırı derecede çapraşık dişler zaman içerisinde daha da kötüleşip ciddi derecede çapraşık dişle sonuçlanabilir. Bu çapraşıklık plak birikmesine, diş çürümesine ve yüksek diş eti hastalığı olasılığına neden olabilir.

asiri caprasik

 

Derin Kapanış

 

15 Ocak 2021 , Cuma
Ortodontik Tedavi Kimlere Gerekli?

Ortodontik tedavi, kalıcı dişlerin düzgün çıkmasını sağlamanın gerekli olduğu zamanlarda uygulanabilir. Yedi yaşından itibaren başlayan ortodontik tedavi, gençlerde ve yetişkinlerde de ihtiyaç duyulduğu takdirde uygulanır.

DAHA FAZLA
15 Ocak 2021 , Cuma
Telsiz Ortodonti Nedir?

Telsiz ortodonti olarak bilinen invisalign teknolojisi sayesinde çapraşık dişler braket kullanılmadan görünmez şeffaf plaklar ile düzeltilmektedir.

DAHA FAZLA

DAHA FAZLA YÜKLE