Online Ön Randevu

Aşağıdaki formu doldurarak online ön randevu alabilirsiniz.

RANDEVU
AL

TEDAVİLERİMİZ

TEDAVİLERİMİZ

Fonksiyonel Apareyler

Ghizlane | TEDAVİLERİMİZ | Fonksiyonel Apareyler

Diş çapraşıklıkları ve çene bozuklukları gibi sık görülen ortodontik problemler, teknolojik gelişmeler ile birlikte çözüme kavuşturulabiliyor. Her geçen gün gelişen ortodonti tedavi yöntemleri de süreci hem kısaltıyor hem de bir hayli kolay hale getiriyor. Dişlerin dizilimlerinde görülen sorunlar ile çenede görülen bozukluklar için tedavi, farklı bir şekilde yürütülüyor. Başarılı sonuçları ile son yıllarda giderek popüler hale gelen fonksiyonel apareyler ve çeşitli braketler, tedavilerin de temelini oluşturuyor.

Fonksiyonel Apareyler Nelerdir?

Belirtilerini erken yaşlarda hissettiren çene bozukluklarının tedavilerinde kullanılan fonksiyonel apareyler, çenenin gelişiminde büyük rol oynuyor. Fonksiyonel apareylerin temel amacı, kas kuvvetini kemiğe iletmek ve böylece sağlıklı bir çene formu oluşturmak olarak özetleniyor. Alt çenenin önde ya da üst çenenin arkada konumlandığı çene bozukluklarında fonksiyonel apareyler alt çeneye yerleştiriliyor ve böylece çenenin doğru konuma yerleştirilmesi sağlanıyor. Aparey yardımıyla doğru konuma sabitlenen çene, bu sayede zaman içerisinde ideal formuna kavuşuyor. İkiz blok, manyetik, forsus gibi çeşitli fonksiyonel aparey türü bulunuyor ve bunlar arasındaki tercih, uzman diş hekiminin inisiyatifinde oluyor. Hastanın durumu ile birlikte çene bozukluğunun şiddeti ya da farklı parametreler, tedavi sürecini etkileyebildiği gibi hareketli ya da sabit fonksiyonel aparey tercihini de büyük oranda etkiliyor.

Blog&Haberler

Blog&Haberler

31 Mayıs 2023 , Çarşamba
Eskişehir Şeffaf Plak Tedavisi

Eskişehir şeffaf plak, bozuk diş pozisyonlarının, ideal pozisyonlarına gelmesi için kullanılan ve neredeyse hiç belli olmayan ortodontik tedavi yöntemidir.

DAHA FAZLA
16 Şubat 2023 , Perşembe
Eskişehir Çene Cerrahisi

Çene cerrahisi ile ortodontik tedaviler ile çözülemeyen problemler tedavi edilebilir.

DAHA FAZLA
30 Ocak 2023 , Pazartesi
Diş Beyazlatma Eskişehir

Sağlıklı dişlere sahip olmak ne kadar önemli ise beyaz dişlere sahip olmak da estetik açıdan oldukça büyük önem taşır.

DAHA FAZLA

TÜM YAZILAR

Ghizlane Genç Whatsapp