Online Ön Randevu

Aşağıdaki formu doldurarak online ön randevu alabilirsiniz.

RANDEVU
AL

TEDAVİLERİMİZ

TEDAVİLERİMİZ

Diş Teli

Ghizlane | TEDAVİLERİMİZ | Diş Teli

Diş teli tedavilerinde diş üzerine yerleştirilen braketler, özellikle ergenlik çağındaki bireyler için istenmeyen bir duruma sebebiyet veriyor. Yanlış bilinç doğrultusunda tedavinin sonucundan ziyade şekli ön plana çıkarılıyor. Ancak ortodontide görülen gelişmeler, tedavi sürecini bütünüyle iyileştiriyor. Böylece hastanın önüne farklı braket alternatifleri çıkarılabiliyor.

Invisalign adı verilen ve halk arasında diş telsiz ortodonti tedavisi olarak bilinen tedavi türünde klasik metal braketler kullanılmıyor. Lingual braketler dişlerin arka yüzeylerine yerleştirilen braketlere verilen isimken bu tedavi yöntemi de bir hayli sık tercih ediliyor. Metal braketler geçmiş yıllardaki popülerliğini yitirse de etkin bir tedavi olması sayesinde halen daha seçilebiliyor. Metal rengine karşı olumsuz duranlar için farklı renklerde braketler de sunulabiliyor. Ayrıca hem materyal dayanıklılığı hem de estetik görünümü ile ön plana çıkan seramik braketler de braket çeşitlerinden bir diğerini oluşturuyor.

Nasıl Kullanılır?

Ağız içi fonksiyonel apareylerin kullanım süresi hastanın ve bozuklukların durumuna göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 3-10 ay olarak kabul ediliyor. Kullanım sırasında hastanın yapması gereken tek şey ise düzenli bakımlar oluyor. Braketlerin kullanımı ise diş teli tedavisi ile birlikte değişiyor ve yine düzenli bakım, kullanım sağlığı açısından oldukça değerli görülüyor. 

Blog&Haberler

Blog&Haberler

31 Mayıs 2023 , Çarşamba
Eskişehir Şeffaf Plak Tedavisi

Eskişehir şeffaf plak, bozuk diş pozisyonlarının, ideal pozisyonlarına gelmesi için kullanılan ve neredeyse hiç belli olmayan ortodontik tedavi yöntemidir.

DAHA FAZLA
16 Şubat 2023 , Perşembe
Eskişehir Çene Cerrahisi

Çene cerrahisi ile ortodontik tedaviler ile çözülemeyen problemler tedavi edilebilir.

DAHA FAZLA
30 Ocak 2023 , Pazartesi
Diş Beyazlatma Eskişehir

Sağlıklı dişlere sahip olmak ne kadar önemli ise beyaz dişlere sahip olmak da estetik açıdan oldukça büyük önem taşır.

DAHA FAZLA

TÜM YAZILAR

Ghizlane Genç Whatsapp