Online Ön Randevu

Aşağıdaki formu doldurarak online ön randevu alabilirsiniz.

RANDEVU
AL

Eskişehir Invisalign Tedavisi

ESKİŞEHİR INVISALIGN TEDAVİSİ

Eskişehir Invisalign Tedavisi

Invisalign Tedavisi Nedir?

Invisalign Tedavisi, dişlerinizi kademeli olarak düzelten bir dizi şeffaf, çıkarılabilir plak takma işlemidir. Parantez ve teller yok ve metal braketlerle gelen kısıtlamaların hiçbiri.

Invisalign Şeffaf Plaklar Nelerden Yapılmıştır ve Neye Benzerler?

Invisalign şeffaf hizalayıcılar esnek plastikten, özellikle de Invisalign Tedavisi için özel olarak oluşturulmuş SmartTrack adlı patentli bir termoplastik malzemeden yapılmıştır.

Invisalign Tedavisi Dişlerimi Nasıl Düzeltir?

Invisalign Doktorunuz, dişlerinizin tam hareketlerini haritalayan benzersiz, dijital bir tedavi planı oluşturacaktır. Invisalign şeffaf plaklarınız, planınıza göre doğru zamanda doğru yere doğru miktarda kuvvet uygulamak üzere tasarlanır. Invisalign Doktorunuz ilerlemenizi izlemek ve plaklarınızın doğru şekilde oturmasını sağlamak için her adımda yanınızda olacaktır.

Invisalign Tedavisinin Başlıca Faydaları Nelerdir?

Invisalign şeffaf plaklar neredeyse görünmezdir - insanlar onları taktığınızı bile fark etmeyebilir. Bunları yemek ve içmek, fırçalamak ve diş ipi kullanmak için veya özel günler için çıkartabilirsiniz. Ağzınızı tahriş edebilecek veya kırılabilecek metal braketler veya teller yoktur.

Diğer markaların aksine Invisalign şeffaf plaklar, daha rahat ve daha iyi bir uyum sağlayan patentli SmartTrack malzemeden yapılmıştır. Invisalign plakları da rahatlık ve görünüm için diş eti hattınıza göre kesilir. Dünyanın en gelişmiş şeffaf plak sistemi olarak, 3 milyonu genç gülümsemesi dahil olmak üzere 13 milyondan fazla gülümsemeyi başarıyla geliştirdik.

Invisalign Tedavisi İle Düz Dişlere Sahip Olmam Garanti Edilir mi?

Her gülümseme benzersizdir, bu nedenle Invisalign tedaviniz bir konsültasyonla başlar. Konsültasyonunuz sırasında Invisalign Doktorunuz, Invisalign tedavisinin gülüşünüz için neler yapabileceğini belirlemenize yardımcı olacaktır. Belirli bir tedavi sonucunu garanti edemeyiz, ancak konsültasyonunuzda tedavi hedeflerinizi Invisalign Doktorunuzla paylaşmanızı öneririz.

Invisalign Tedavisi Benim İçin Uygun mu?

Evet! Invisalign tedavisi, gülümsemelerini iyileştirmek için neredeyse görünmez bir yöntem arayan hem yetişkinler hem de gençler için harika bir çözüm olabilir. Yeniliklerimiz ve teknolojik gelişmelerimiz, basitten karmaşığa neredeyse tüm yaygın diş düzleştirme ve ısırma sorunlarını, yoğun yaşamınızı kesintiye uğratmadan düzeltmeyi mümkün kılar. Ve genç plakların dışındaki gizli mavi nokta sayesinde ebeveynler, çocuklarının şeffaf plakları yeterince taktığından emin olabilirler.

Tedavi Süreci Nedir?

Invisalign Tedavisi, Invisalign tarafından eğitilmiş bir doktorla yapılan konsültasyonla başlar. Doktorunuz gülümsemenizi değerlendirecek ve ardından gülümsemenizin adım adım dönüşümünü gösteren kesin, özelleştirilmiş bir dijital tedavi planı hazırlayacaktır. Planınızı onayladığınızda, benzersiz hizalayıcılarınız oluşturulacaktır. Her bir plak setini günde 20 ila 22 saat takacaksınız ve doktorunuzun önerdiği şekilde her 1 ila 2 haftada bir yeni bir plak setine geçeceksiniz. Her bir plak seti, siz güzel yeni gülüşünüze ulaşana kadar, tedavi planınıza göre dişlerinizi nazikçe ve kademeli olarak yerine yerleştirecektir.

Invisalign Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Vakanızın karmaşıklığına bağlı olarak tedavinizi 6 ay gibi kısa bir sürede tamamlayabilirsiniz. Ancak birkaç hafta içinde sonuçları görmeye başlayacaksınız.

Invisalign Şeffaf Plaklar Nelerden Yapılmıştır ve Neye Benzerler?

Invisalign şeffaf hizalayıcılar esnek plastikten, özellikle de Invisalign Tedavisi için özel olarak oluşturulmuş SmartTrack adlı patentli bir termoplastik malzemeden yapılmıştır.

Invisalign Tedavisinin Maliyeti Nedir?

Çoğu durumda, Invisalign tedavisinin maliyeti diş tellerinin maliyetine benzer. Doktorunuz, durumunuzun ne kadar karmaşık olduğuna ve kaç adet plak ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak tedavinizin maliyetini belirleyecektir.

Invisalign tedavisini sizin için daha ekonomik hale getirmek için sigorta ve vergisiz dolar kullanmaktan aylık ödeme planına kadar çeşitli seçenekler vardır.

Invisalign Tedavisi Diş Tellerinden Daha mı Pahalı?

Invisalign tedavisi tipik olarak diş telleri ile aynı maliyete sahiptir.

Sigortam Invisalign Tedavisini Karşılar mı?

Birçok diş sigortası planı, Invisalign tedavisini diş tellerini kapsadığı gibi kapsar. Sigortanız Invisalign tedavinizin belirli bir yüzdesini veya belirli bir dolar tutarını ödeyebilir.

Invisalign Tedavisi İçin Hangi Ödeme Seçenekleri Mevcuttur?

Birçok doktor, Invisalign tedaviniz boyunca tek seferde değil, küçük ödemeler yapmanızı sağlayan esnek ve uygun fiyatlı aylık ödeme planları sunar.

Invisalign Şeffaf Plakları Kaç Kişi Kullandı?

3 milyondan fazla genç dahil 13 milyondan fazla insan, gülümsemelerini dönüştürmek için Invisalign şeffaf plakları kullandı.

Invisalign Tedavisinin Diğer Diş Düzleştirme Seçeneklerinden Farkı Nedir?

Invisalign şeffaf hizalayıcılar, dişleri rahat ve öngörülebilir şekilde hareket ettiren patentli SmartTrack malzemeden yapılmıştır.

Invisalign şeffaf plaklar Bisfenol A (BPA) içerir mi?

Tüm Invisalign hizalayıcı ve tutucu malzemeleri tıbbi sınıf, yüksek moleküler ağırlıklı, termoplastik polimerlerden yapılmıştır. Bu malzemeler, özelliklerine ve güvenlik sınıflandırmasına göre hizalayıcılarda ve tutucularda kullanım için seçilmiştir ve insan vücudunda uzun süreli kullanım için uzun bir FDA onay geçmişine sahiptir. Bu malzemelerin biyouyumluluğunu belirlemek için yapılan testler, biyouyumlu olduklarını ve ağızda insan aşınması için geçerli tüm yasal gereklilikleri ve eşikleri geçtiğini göstermektedir.

Hizalayıcıların ve tutucuların üretiminde kullanılan ham maddeler ve süreçlere ilişkin mevcut bilgilerimize ve testlerimize dayanarak, hizalayıcılarımızda veya tutucularımızda bulunan herhangi bir lateks, parabenler, ftalatlar, glutaraldehit, epoksi veya Bisfenol A (BPA) hakkında bilgimiz yoktur. Elbette, herhangi bir tıbbi cihazda olduğu gibi, aligner veya tutucu tedaviniz ve olası kullanım riskleri hakkında sağlık uzmanınıza danışmalısınız.

Invisalign Şeffaf Plakların Arkasındaki Şirket Kaç Yaşında?

Invisalign şeffaf plakları üreten şirket olan Align Technology, Inc. 1997 yılında kuruldu.

FDA, Invisalign Tedavisini Onayladı mı?

Evet, Invisalign plakları ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından Sınıf II tıbbi cihazlar olarak sınıflandırılmıştır. Align Technology, Inc., 1998 yılında Invisalign tedavisini satmak ve pazarlamak için FDA'dan gerekli 510(k) iznini aldı.

Şu Anda Diş Teli Takıyorum. Invisalign Tedavisine Geçebilir miyim?

Muhtemelen! Doktorlar önemli sayıda hastayı diş telleri ve Invisalign şeffaf plaklarla tedavi ediyor - gülüşünüz için en iyi tedavi yaklaşımını belirlemek için doktorunuza danışın.

Tellerim Çıkarıldığından Beri Dişlerim Değişti. Invisalign Tedavisi Bunu Düzeltebilir mi?

Evet, Invisalign şeffaf plaklar, basitten karmaşığa kadar neredeyse tüm yaygın diş düzleştirme sorunlarını tedavi edebilir. Daha önce diş teli takmış olan birçok kişi, dişlerinin geriye kaydığını fark ettiklerinde gülümsemelerini iyileştirmek için ayrı bir çözüm olarak Invisalign tedavisini seçmektedir.

Kaplamalarım veya Kronlarım Var. Invisalign Şeffaf Plaklar Onlarla Çalışır mı?

Duruma göre değişir. Kaplamalar ve kronlar dahil olmak üzere yaptığınız dişçilik çalışmaları hakkında doktorunuzla konuşun ve o sizin bireysel ihtiyaçlarınızı değerlendirecektir.

Birkaç dişte köprü işim var. Invisalign şeffaf plaklar çalışmaya devam edecek mi?

Invisalign şeffaf plaklar, her dişi ayrı ayrı hareket ettirmek için tasarlanmıştır. Köprü işi iki veya daha fazla dişi birbirine bağladığı için şeffaf plaklar etkili olmayabilir.

Aligner Taktığımı Kimse Söyleyebilir mi?

Invisalign hizalayıcılar neredeyse görünmezdir. Diğerleri, onları giydiğinizi bile fark etmeyebilir, bu da Invisalign tedavisini yaşam tarzınıza kusursuz bir uyum haline getirir.

Gerektiğinde Plaklarımı Çıkarabilir miyim?

Evet, yemek yemek, içmek, fırçalamak ve diş ipi kullanmak için Invisalign plaklarınızı çıkarabilirsiniz. Düğün, iş görüşmesi gibi özel günlerde veya en sevdiğiniz sporu veya enstrümanı çalmak için çıkarabilirsiniz. Doktorunuz size plaklarınızı her gün ne kadar süre takmanız gerektiğini söyleyecektir, ancak genellikle insanlar en iyi sonuçları almak için Invisalign plaklarını günde 20 ila 22 saat takarlar.

Tedavi Sırasında Ne Yiyebileceğim Konusunda Herhangi Bir Kısıtlama Var mı?

Hiçbiri! Invisalign şeffaf plaklar çıkarılabilir, bu nedenle yiyecek kısıtlaması yoktur (merhaba patlamış mısır!). Geleneksel teller ve braketlerle, diş tellerinize zarar verebileceği veya sıkışabileceği için maalesef tadını çıkaramayacağınız uzun bir yiyecek listesi vardır.

Invisalign Tedavisi Ağrılı mıdır?

Invisalign tedavisi, dişlerinizi nazik ve sabit bir kuvvet uygulayarak hareket ettirir, ancak bazı insanlar yeni bir plak seti taktıklarında ilk birkaç gün geçici rahatsızlık hissederler. Tipik olarak, insanlar bunu "baskı" hissetmek olarak tanımlar ve bu normaldir - bu, Invisalign şeffaf plaklarınızın çalıştığının ve gülümsemenizi değiştirdiğinin bir işaretidir.

Herhangi bir endişeniz varsa veya devam eden rahatsızlık yaşıyorsanız lütfen doktorunuza danışın.

Bazen Plaklarımı Çıkardığımda Dişlerim Gevşemiş Gibi Oluyor. Bu Yaygın mı?

Evet. Invisalign hizalayıcılarınız dişlerinizi kademeli olarak doğru pozisyonlarına kaydırırken, diş etleriniz hareket ettikçe her dişin etrafında yeniden şekillenir. Herhangi bir endişeniz hakkında doktorunuzla konuştuğunuzdan emin olun.

Plakları Sadece Uyurken Taksam da Invisalign Tedavisi İşe Yarayacak mı?

İstediğiniz sonuçları elde etmek için Invisalign hizalayıcılarınızı günde 20 ila 22 saat takmanız gerekir.

Invisalign Şeffaf Plak Takmak Konuşmamı Etkiler mi?

Dilinizin Invisalign plaklarınızın ağzınızda olmasına alışması birkaç gün sürebilir ve hafif bir peltekliğiniz olabilir. Ancak bu hızla ortadan kalkmalı.

Sigara Plaklarımda Leke Bırakır mı?

Invisalign hizalayıcıları takarken sigara içilmesini önermiyoruz çünkü onları lekeleyebilir.

Aligner Takarken Sakız Çiğneyebilir miyim?

Hayır, Invisalign hizalayıcılarınıza sakız yapışacaktır. Sakız dahil tüm öğünler ve atıştırmalıklar için plaklarınızı çıkarmanızı öneririz.

Ben Uyurken Hizalayıcılar Kayabilir mi?

Ne yaparsanız yapın: uyumak, konuşmak, gülmek vb. ne yaparsanız yapın, plaklarınızın düşmesi pek olası değildir. Invisalign şeffaf plaklar dişlerinizin çevresine tam oturacak şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle bu bir endişe kaynağı olmamalıdır.

Bir Seyahate Çıktım ve Plaklarımı Yanıma Almayı Unuttum. Hizalayıcılarım Hala Sığacak mı?

Cevap, Invisalign hizalayıcılarınızı ne kadar süre takmadığınıza bağlıdır. Yalnızca kısa bir süre geçmişse, plaklarınız hala uymalıdır, ancak kendilerini rahatsız hissedebilirler. Daha uzun zaman olduysa, benzersiz durumunuz hakkında doktorunuzla konuşun.

Hizalayıcılarımı Temizlemenin En İyi Yolu Nedir?

Hizalayıcılarınızı temizlemenin en iyi yolu, onları ılık suda fırçalayıp durulamak ve Invisalign Temizleme Kristalleri veya özel temizleme tabletleri kullanmaktır. İyi bir ağız hijyeni sağlamak için plaklarınızı tekrar takmadan önce her yemekten sonra dişlerinizi fırçalamanız önemlidir.

Plaklarımı Tekrar Taktığımda Ağzımda Yemek Artıkları (Yaban Mersini veya Makarna Sosu Gibi) Varsa, Bunlar Lekelenebilir mi?

Evet. Bu nedenle, Invisalign plaklarınızı ağzınıza geri yerleştirmeden önce her yemekten sonra fırçalamanız önemlidir.

Ya Bir Hizalayıcıyı Kaybedersem veya Kırarsam. Ne Yapmalıyım?

Bir Invisalign hizalayıcıyı kaybederseniz veya kırarsanız, bunu hemen Invisalign Doktorunuza bildirin. Invisalign Doktorunuz, önceki bir plak setini, bir sonraki plak setinizi takmayı veya yedek plak sipariş etmeyi içerebilecek tedavi planınızı takip ettiğinizden emin olmak için sizinle birlikte çalışacaktır.

Doğrudan Invisalign Markasından Yedek Plak Sipariş Edebilir miyim?

Tüm hizalayıcılar ve tutucular, reçeteli bir ürün olarak kabul edildiğinden, Invisalign Doctor'ınız aracılığıyla sipariş edilmelidir. Değiştirme siparişi vermeniz gerekiyorsa lütfen doğrudan Invisalign Doktorunuzla iletişime geçin.

Tedaviden Sonra Dişlerimin Tekrar Hareket Etmesini Önlemek İçin Sabitleyici Takmam Gerekecek mi?

Çoğu doktor, ortodontik tedaviyi tamamlamış olan herkesin, ister diş teli ister Invisalign tedavisi olsun, dişlerin kademeli olarak başlangıç konumuna geri kaymasını önlemek için bir tutucu kullanmasını tavsiye eder. Her vaka farklıdır, bu nedenle hizmetlilere ihtiyacınız olup olmadığını doktorunuza sorun.

Ne Tür Bir Tutucu Kullanmalıyım?

Pek çok farklı tutucu türü olmasına rağmen, Vivera® tutucularını öneriyoruz. Vivera koruyucuları neredeyse görünmezdir ve diğer önde gelen şeffaf koruyucu malzemelerden %30 daha güçlü olan tescilli bir malzemeden yapılmıştır, bu da yeni gülümsemenizi korumanıza yardımcı olur.

Vivera tutucularınız, Invisalign şeffaf plaklar için kullanılan en son teknolojinin aynısı kullanılarak dişlerinizin bir ölçüsünden veya taramasından özel olarak üretilecektir.

Vivera Hizmetlilerinin Maliyeti Nedir?

Fiyatlandırma bireysel ihtiyaçlarınıza göre değişebileceğinden, Vivera hizmetlileri hakkında daha fazla bilgi için doktorunuzla iletişime geçin. Birini kaybetmeniz durumunda, tüm Vivera yedek siparişleri ekstra bir set içerecektir.

Vivera Hizmetlilerini Nasıl Sipariş Edebilirim?

Vivera tutucularını doktorunuz aracılığıyla sipariş edebilirsiniz.

Vivera Koruyucularımı Ne Kadar Süre Takmam Gerekecek?

Doktorunuz, koruyucularınızı ne sıklıkla takmanız gerektiğine dair size özel talimatlar verecektir. Tipik olarak, ilk setinizi tam zamanlı olarak giyersiniz, ardından doktorunuzun tavsiyesine göre, yalnızca geceleri giyene kadar ne kadar taktığınızı kademeli olarak azaltabilirsiniz.

Vivera Hizmetlinizi mi Kaybettiniz? Sorun Değil.

Son Vivera tutucu setinizi kaybederseniz veya kırarsanız veya basitçe biterse, doktorunuzla iletişime geçmeniz yeterlidir. Doktorunuz yeni bir Vivera tutucu seti satın almak için sizinle birlikte çalışabilir, böylece o gülümsemeyi göstermeye devam edebilirsiniz!

Blog&Haberler

Blog&Haberler

31 Mayıs 2023 , Çarşamba
Eskişehir Şeffaf Plak Tedavisi

Eskişehir şeffaf plak, bozuk diş pozisyonlarının, ideal pozisyonlarına gelmesi için kullanılan ve neredeyse hiç belli olmayan ortodontik tedavi yöntemidir.

DAHA FAZLA
16 Şubat 2023 , Perşembe
Eskişehir Çene Cerrahisi

Çene cerrahisi ile ortodontik tedaviler ile çözülemeyen problemler tedavi edilebilir.

DAHA FAZLA
30 Ocak 2023 , Pazartesi
Diş Beyazlatma Eskişehir

Sağlıklı dişlere sahip olmak ne kadar önemli ise beyaz dişlere sahip olmak da estetik açıdan oldukça büyük önem taşır.

DAHA FAZLA

TÜM YAZILAR

Ghizlane Genç Whatsapp