Online Ön Randevu

Aşağıdaki formu doldurarak online ön randevu alabilirsiniz.

RANDEVU
AL

Ghizlane Blog | Çocuklara Özel Telsiz Ortodonti (Invisalign First) Tedavisi Nedir?
26 Ocak 2023 , Perşembe
Çocuklara Özel Telsiz Ortodonti (Invisalign First) Tedavisi Nedir?

Telsiz ortodonti (invisalign) tedavisi; dişlerin çapraşık ve ayrık olduğu durumlarda tamamen kişiye özel yapılan ve neredeyse görünmeyen şeffaf plaklar ile dişleri düzeltmek için uygulanan tedavi yöntemidir. Invisalign tedavisinde, dişleri çepeçevre saran ve dışarıdan bakıldığında fark edilmeyen şeffaf plaklar kullanılır. Bu tedavi 6 - 12 yaş arasında yer alan çocuk hastalar içinde invisalign first tedavisi uygulanır. Tıpkı yetişkinlerde uygulanan tedavi yöntemi ile aynı olan bu yöntem kişiye özel üretilir ve şeffaf plaklar çocuk ağız yapısına uygun olarak üretilir.

Çocukların invisalign (şeffaf plak) tedavisine başlamaları için süt dişlerinin dökülmüş ve en az 2. büyük azı dişlerinin sürmüş olması gerekmektedir.

Çocuklar İçin Özel Telsiz Ortodonti (Invisalign First) Hangi Tip Vakalarda Uygulanır ?

Çocuklar için telsiz ortodonti tedavisinin uygulanması gereken vakalar şunlardır;

  • Üst çenenin ileride olduğu ve çene darlığı problemlerinde
  • Alt çenenin ileride olduğu vakalar
  • Çapraz kapanış bozukluğu olan vakalar

Çocuklarda Şeffaf Plak (Invisalign First) Tedavisi Ne Kadar Sürer ?

  • Çocuklarda telsiz ortodontik (invisalign first)  tedavi süresi diş problemlerinin durumuna bağlı olarak değişmektedir.
  • Basit vakalarda first invisalign tedavisi 12 hafta sürmektedir.
  • İleri vakalarda şeffaf plakla tedavi süresi 30 hafta ve daha uzun sürebilir.
  • Invisalign şeffaf plakların günde en az 20-22 saat kullanılması gerekmektedir.
  • Çocuklarda invisalign plakların kullanım süresi 5 ile 7 gün arası değişirken, yetişkinlerde plak değişim süresi 10 ile 14 gün arası değişmektedir.

Eskişehir Çocuk Ortodonti Tedavisi Fiyatları

Çocuk ortodonti tedavileri yetişkinlere göre daha hızlı sürede iyileşme gösterdiği için fiyatları yetişkin ortodonti fiyatlarına göre daha uygundur. Ancak her çocuğun ağız ve diş yapısı farklı olduğu için ihtiyaç duydukları ortodonti tedavisi de değişecektir. Bu nedenle çocuk ortodonti tedavi fiyatları hakkında net bir fiyat vermek doğru olmaz. Çocuk ortodonti tedavi fiyatları; çocuklarınızın çene ve diş yapısındaki bozukluğun boyutuna, kullanılacak apareylere, tedavi yöntemlerine ve tedaviyi uygulayacak hekimin uzmanlığına göre değişmektedir. Çocuk ortodonti tedavi fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için web sitemizde yer alan iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

31 Mayıs 2023 , Çarşamba
Eskişehir Şeffaf Plak Tedavisi

Eskişehir şeffaf plak, bozuk diş pozisyonlarının, ideal pozisyonlarına gelmesi için kullanılan ve neredeyse hiç belli olmayan ortodontik tedavi yöntemidir.

DAHA FAZLA
16 Şubat 2023 , Perşembe
Eskişehir Çene Cerrahisi

Çene cerrahisi ile ortodontik tedaviler ile çözülemeyen problemler tedavi edilebilir.

DAHA FAZLA

DAHA FAZLA YÜKLE

Ghizlane Genç Whatsapp