Online Ön Randevu

Aşağıdaki formu doldurarak online ön randevu alabilirsiniz.

RANDEVU
AL

Ghizlane Blog | Her Yaşta Ortodontik Tedavi Mümkün
6 Ocak 2021 , Çarşamba
Her Yaşta Ortodontik Tedavi Mümkün

Ortodontik yaklaşım, dişleri hizalama ve düzenleme konusunda profesyonel alanda ek eğitim almış diş hekimi tarafından yalnızca çocuklukta değil yetişkinlik çağında da rahatlıkla uygulanan bir tedavi yöntemidir. Halk arasında ortodontinin sadece çocukluk çağına özgü bir yaklaşım olduğu düşünülse de, aslında doğru ortodontik tedavi için belli bir yaş sınırı yoktur. Genel olarak ortodonti tedavisi, bir çocuğun süt dişlerinin çoğunu kaybettiği ve kalıcı dişlerin büyük bir kısmının çıktığı 8-14 yaşları arasında rahatlıkla başlayabilir.

Eskişehir Ortodonti Uzmanı Ghizlane Genç, ortodonti tedavisi için tek gereksinimin sağlıklı bir çene kemiği ve kalıcı dişler olduğunu belirtmektedir. 18 yaş üzerinde her gün ortodonti diş tedavisi yapılan çok sayıda hasta olduğunu belirten uzman ortodontist, hastaların diş problemlerinin ciddiyetine bağlı olarak farklı ortodontik tedavilerin tercih edilebileceğini ifade etmektedir. Yanlış diş hizalamalarını çeşitli apareyler ile düzeltmek mümkündür. Özellikle yetişkin ortodonti tedavisinde geleneksel metal apareylere alternatif çok daha estetik çözümler de mevcuttur.

Yetişkinlerin Ortodonti Tedavisi Öncesi Bilmesi Gerekenler

Genç hastaların ortodontik tedavi için tek ihtiyacı eksiksiz kalıcı diş setine sahip olmaları iken, yetişkinlerin ortodontik çözümle aynı başarıyı elde etmesi için bir takım unsurlar önem kazanmaktadır.

  • Güçlü Çene Kemiği & Sağlıklı Dişler

Normal bir çene kemiğine ve sağlıklı bir diş setine sahip olmak şartıyla yetişkinlerde uygulanabilecek çeşitli ortodonti tedavi seçenekleri mevcuttur. Özellikle çene problemleri, diş eti hastalığı ya da diş çürüğü gibi istenmeyen durumlar söz konusu değilse sağlıklı dişler kolay biçimde doğru hizalanabilir.

  • Ciddi Boyuta Ulaşmış Yanlış Hizalanmalar

Çocuklukta büyümeye devam eden dişler, yetişkinlikte belli bir noktaya ulamış ve büyümeyi durdurup ağız içinde kalıcı yer edinmiştir. Her zaman olması bile nadiren bazı yapısal değişikliklerin ortodonti ile doğru hizalanması zorlaşmıştır. Bu durumda bir çocuk ya da ergenle aynı sonuçları elde edebilmek adına ağız cerrahisi tedaviye dahil edilmektedir. Elbette bu vakalar hastadan hastaya değişiklik göstermekte ve doğrudan kişinin yaşının bir sonucu değildir.

Tüm bir gereksinimlere rağmen ortodonti alanında yapılan araştırmalar, yetişkin dişlerini ortodonti ile hizalamanın  gençlere kıyasla aynı derece başarıya ulaştığını kanıtlamaktadır. Ortodontik tedavide yüksek başarı oranı, ortodontistlerin ve diş hekimlerinin tavsiye ve talimatlarına uyulduğu takdirde kolaylıkla sağlanmaktadır. Sağlıklı bir gülüşe değer veren tüm yetişkinler tutarlı ağız hijyeni uygulayarak ortodonti tedavisinde üzerine düşen sorumlulukları almaktadır.

15 Ocak 2021 , Cuma
Ortodontik Tedavi Kimlere Gerekli?

Ortodontik tedavi, kalıcı dişlerin düzgün çıkmasını sağlamanın gerekli olduğu zamanlarda uygulanabilir. Yedi yaşından itibaren başlayan ortodontik tedavi, gençlerde ve yetişkinlerde de ihtiyaç duyulduğu takdirde uygulanır.

DAHA FAZLA
15 Ocak 2021 , Cuma
Telsiz Ortodonti Nedir?

Telsiz ortodonti olarak bilinen invisalign teknolojisi sayesinde çapraşık dişler braket kullanılmadan görünmez şeffaf plaklar ile düzeltilmektedir.

DAHA FAZLA

DAHA FAZLA YÜKLE