Online Ön Randevu

Aşağıdaki formu doldurarak online ön randevu alabilirsiniz.

RANDEVU
AL

Ghizlane Blog | Ortodontik tedavi sırasında ağız ve diş bakımında mutlaka bunlara dikkat edin
25 Eylül 2019 , Çarşamba
Ortodontik tedavi sırasında ağız ve diş bakımında mutlaka bunlara dikkat edin

Ortodontik tedavi yapılırken ve sonrası hastalarımızın aşağıda maddeler halinde sıraladığımız kısımlara mümkün olan hassasiyeti göstermeleri ağız ve diş sağlığı açısından son derece önemlidir.

Önlemler özellikle tedavi sırasında çürük oluşumunu  ve kullanılan apareylerin zarar görmesini engellemek için önemli olmaktadır.

  • Yemekten sonra mutlaka dişler ortodontistinizin size tarif ettiği şekilde, uygun ortodontik diş fırçasıyla  diş detaylıca ve minumum 5 dakika fırçalanmalıdır.

  • Diş araları, ara yüz fırçaları ve diş ipleri kullanılarak dişler günde bir kez mutlaka temizlenmelidir.

  • Çürük ve diş etlerinin kontrolü için düzenli olarak ortodontistinize veya diş hekiminize gidilmelidir.

  • Ortodontik tedavi belirli periyotlarda kontrol gerektirdiği için ortodontik tedavi boyunca randevulara aksatılmadan gidilmelidir.

  • Ortodontik tedavi için gerekli olan apareyler tarif edildiği şekil ve sürede düzenli olarak takılmalıdır.

  • Ortodontik Apareylerin  kırılma ,bozulma veya yerinden çıkmasına neden olabilecek yapışmaya müsait gıdalar (şeker, sakız, karamel,jelibon gibi) kesinlikle ortodontik tedavi boyunca tüketilmemelidir.

  • Sert yiyeceklerden (çerez, havuç, kızarmış ekmek gibi) mümkün olduğunca uzak durulmalı, yiyecekler küçük lokmalar halinde yenmeli ve ön dişlerle ısırma hareketi yapmaktan kaçınılmalıdır. İçinde çekirdeği olan meyveler ise, çekirdekleri çıkartılarak yenmelidir.

  • Ortodontik tedavide kullanılan Apareye alışma süreci yaklaşık 7-10 gündür. Bazen dişlerde ağrı ve hassasiyet olabilirken, ağız dokularında da yaralanmalar görülebilir. Böyle durumlarla karşılaşıldığında, ortodontistinizin verdiği öneriler doğrultusunda hareket etmeli, devamı halinde ise doktorunuzla iletişim kurulmalıdır.Ortodontik tedavi bu alanda uzmanlaşmış ortodonti uzmanları tarafından yapılmaktadır.

Eskişehir Ortodonti Uzmanı Ghizlane Genç tarafından ortodontik tedavi gören hastaları bilgilendirme amaçlı yazılmıştır.

15 Ocak 2021 , Cuma
Ortodontik Tedavi Kimlere Gerekli?

Ortodontik tedavi, kalıcı dişlerin düzgün çıkmasını sağlamanın gerekli olduğu zamanlarda uygulanabilir. Yedi yaşından itibaren başlayan ortodontik tedavi, gençlerde ve yetişkinlerde de ihtiyaç duyulduğu takdirde uygulanır.

DAHA FAZLA
15 Ocak 2021 , Cuma
Telsiz Ortodonti Nedir?

Telsiz ortodonti olarak bilinen invisalign teknolojisi sayesinde çapraşık dişler braket kullanılmadan görünmez şeffaf plaklar ile düzeltilmektedir.

DAHA FAZLA

DAHA FAZLA YÜKLE