Online Ön Randevu

Aşağıdaki formu doldurarak online ön randevu alabilirsiniz.

RANDEVU
AL

Ghizlane Blog | Ortodontik Tedavinin Başarısı Neye Bağlıdır?
15 Ocak 2021 , Cuma
Ortodontik Tedavinin Başarısı Neye Bağlıdır?

Dişlerin görünüşünü ve işleyişini iyileştirmek adına dişleri düzleştirmeye ve hareket ettirmeye imkan tanıyan ortodontik tedavi, kişinin daha eşit şekilde ısırmasına ve ağız ve çene bölgesindeki gerginliğin azaltılmasına yardımcı olur. Ortodontik tedavi, uzman ortodontistler tarafından yapılan tam muayene neticesinde dişleri incelemeyi, diş röntgenleri çektirmeyi ve dişlerin alçı modellerini almayı içerir.

 

Ortodonti için yeterli kalıcı dişiniz olduğu takdirde, diş hekiminin ve ortodontistin değerlenlendirmesi ile hangi tedavinin uygulanması gerektiği belirlenir. Ortodonti tedavisinin süresi, diş problemlerinin şiddetine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. 

 

Ortodontik tedavinin başarısı hem ortodontistin yeteneklerine hem de hastanın bu süreçteki işbirliğine bağlıdır. Ortodontist tarafından verilen talimatlara uymanız, ortodonti muayenesi için randevulara zamanında gitmeniz tedavinin başarı ölçütünü etkilemektedir. Özellik çocuk ortodontisinde hastanın en az ebeveynleri kadar istekli ve kararlı olması gerekir. Aksi halde ortodonti tedavisi uzamakta ve başarı sonuçlar için hastalar daha fazla çaba sarfetmektedir.Dolayısıyla ortodonti tedavisinde dişinize yapılan uygulamalar kadar, hastanın tedaviye bağlılığı da başarıda önemli bir etkendir. 

15 Ocak 2021 , Cuma
Ortodontik Tedavi Kimlere Gerekli?

Ortodontik tedavi, kalıcı dişlerin düzgün çıkmasını sağlamanın gerekli olduğu zamanlarda uygulanabilir. Yedi yaşından itibaren başlayan ortodontik tedavi, gençlerde ve yetişkinlerde de ihtiyaç duyulduğu takdirde uygulanır.

DAHA FAZLA
15 Ocak 2021 , Cuma
Telsiz Ortodonti Nedir?

Telsiz ortodonti olarak bilinen invisalign teknolojisi sayesinde çapraşık dişler braket kullanılmadan görünmez şeffaf plaklar ile düzeltilmektedir.

DAHA FAZLA

DAHA FAZLA YÜKLE