Online Ön Randevu

Aşağıdaki formu doldurarak online ön randevu alabilirsiniz.

RANDEVU
AL

Ghizlane Blog | Ortognatik Cerrahi Nedir?
15 Ocak 2021 , Cuma
Ortognatik Cerrahi Nedir?

Ortognatik cerrahi olarak da bilinen çene cerrahisi, çene kemiklerindeki düzensizlikleri gidermek, çenenin çalışma şeklini iyileştirmek için çenenin ve dişlerin yeniden hizalandırılmasını kapsar. Özellikle tek başına ortodonti ile çözülemeyen çene problemleriniz varsa ortognatik cerrahi, düzeltici bir seçenek olmaktadır. Bu düzenlemeleri yapmak dişleri düzeltmenin yanında yüz görünümünü de iyileştirmektedir.

Ortognatik cerrahi üst çenede önemli ölçüde geri çekilme ya da çıkıntılı bir durum olduğunda, çapraz kapanmada, alt çene çekilmesinde ya da çıkıntısında, çok sayıda azı dişinin olması halinde açık ısırık sorunlarını düzeltmek için tedavi imkanı sunar. 

Ortognatik cerrahi işlem sonunda çenenin iyileşmesi genel olarak ameliyattan altı hafta sonra sürer. Tam iyileşmenin gerçekleşmesi 12 hafta kadar sürebilir. Ortognatik cerrahi ve ortodontik tedavinin bütün olarak tamamlanması hasta problemlerine bağlı olarak birkaç yıl sürebilir.

Ortognatik cerrahinin faydaları görünüşte ve benlik saygısında iyileşme, dişlerin işlevinde gelişme, iyileştirilmiş uyku, nefes alma, çiğneme ve yutmanın sağladığı katkılarla birlikte konuşma bozukluklarında görülen iyileşme olarak sıralanabilir.

15 Ocak 2021 , Cuma
Ortodontik Tedavi Kimlere Gerekli?

Ortodontik tedavi, kalıcı dişlerin düzgün çıkmasını sağlamanın gerekli olduğu zamanlarda uygulanabilir. Yedi yaşından itibaren başlayan ortodontik tedavi, gençlerde ve yetişkinlerde de ihtiyaç duyulduğu takdirde uygulanır.

DAHA FAZLA
15 Ocak 2021 , Cuma
Invisalign (Telsiz Ortodonti) Nedir?

Telsiz ortodonti olarak bilinen invisalign teknolojisi sayesinde çapraşık dişler braket kullanılmadan görünmez şeffaf plaklar ile düzeltilmektedir.

DAHA FAZLA

DAHA FAZLA YÜKLE