Online Ön Randevu

Aşağıdaki formu doldurarak online ön randevu alabilirsiniz.

RANDEVU
AL

Ghizlane Blog | Yetişkinler İçin Ortodonti Tedavisi Nasıl Yapılır?
15 Ocak 2021 , Cuma
Yetişkinler İçin Ortodonti Tedavisi Nasıl Yapılır?

Pek çok insan, kalıcı dişlerdeki çarpıklık, kapanış bozuklukları, diziliş gibi problemlerini düzeltmek için ortodonti tedavisinin çocuklukta ya da gençlik döneminde yapılacağını düşünür. Bu genel kanı sebebiyle birçok yetişkin, yaşla birlikte kötüleşen çarpık dişleri kalıcı bir sorun olarak görerek yaşamını sürdürür. Ancak, yetişkin ortodontisi dişlerinize yatırım yapmanız için size geleneksel ve modern ortodonti tedavi yöntemleri sunar.

 

Ortodontik tedavide her yaştan yetişkin için diş telleri ve apareyler mevcuttur. Bazı yetişkin hastalar, diş kronları, implant ya da kaplama tedavisi sonrasında dişlerini yeniden hizalamak için tedavi seçenekleri arayabilir. Yetişkin hastaların ihtiyacı ve isteklerine bağlı olarak Eskişehir ortodontist Ghizlane Genç dört genel tedavi seçeneğini önermektedir.

 

  • Geleneksel metal diş telleri, etkili ve uygun maliyetli bir tedavi seçeneği olarak yetişkinlerdeki şiddetli ya da hafif diş çarpaşıklığını, aralıklı dişleri ve çoğu ısırma sorununu düzeltir.
  • Şeffaf teller olarak adlandırılan seramik braketler, işlevsel olarak metal diş telleri ile aynı etkinliğe sahiptir. Ancak seramik braketler, dişlerin doğal yapısı ile daha uyumlu olduğu için diş tellerinin görünmesini istemeyen gençler ve yetişkinler için hoş bir alternatiftir.
  • Lingual teller de metal tellerin en az görünen şekli olarak dişlerin ön tarafına değil, arka kısmına yerleştirilir. Ağız içinde kalan ve dış görünüş açısından sorun teşkil etmeyen lingual teller, yalnızca dilinize yakın olduğu için yetişkinlere bazı ufak rahatsızlıklar yaşatabilir.
  • Nispeten yeni ve popüler bir ortodontik tedavi şekli olan invisalign, şeffaf hizalayıcılar sayesinde neredeyse görünmez olmakla birlikte hastanın dilediği zaman çıkarılabilir. Genç ve yetişkin ortodontisinde harika bir seçenek olan invisalign, geleneksel metotlar kadar işlevsel bir tedavi yöntemidir.

 

Genel bir ortodontist değerlendirmesinden sonra yaşam alışkanlıklarınıza en uygun olan ortodontik tedavi ile dişlerinizin görünümünü iyileştirebilir ve diş sağlığınızı koruyabilirsiniz.

15 Ocak 2021 , Cuma
Ortodontik Tedavi Kimlere Gerekli?

Ortodontik tedavi, kalıcı dişlerin düzgün çıkmasını sağlamanın gerekli olduğu zamanlarda uygulanabilir. Yedi yaşından itibaren başlayan ortodontik tedavi, gençlerde ve yetişkinlerde de ihtiyaç duyulduğu takdirde uygulanır.

DAHA FAZLA
15 Ocak 2021 , Cuma
Telsiz Ortodonti Nedir?

Telsiz ortodonti olarak bilinen invisalign teknolojisi sayesinde çapraşık dişler braket kullanılmadan görünmez şeffaf plaklar ile düzeltilmektedir.

DAHA FAZLA

DAHA FAZLA YÜKLE